לב שלווה | מאמנת ומנחת קבוצות למדיטציה ולימוד בדרך הזן | 054-2203421

שורת פרחי לוטוס לאתר לב שלווה | המרכז למיינדפולנס ומדיטציה בירושלים

מה זה זן?

נזיר בודהיסטי יושב על סלע מעל נהר ועושה מדיטציה בדך הזן

דרך הזן היא חוויה ישירה לעצמך!

העיסוק במדיטציה של זן או בזאזן (座 禅 – שמשמעותו מדיטציה ביפנית) הוא ליבת הזן בודהיזם: בלעדיו, אין זן. מדיטציה זן, היא דרך של ערנות וגילוי עצמי הנוהגת תוך ישיבה על כרית מדיטציה. זו חוויית החיים מרגע לרגע, כאן ועכשיו.

דרך הזן הוא גישה של התעוררות רוחנית, וטיפוח התודעה, שיכולה להפוך למקור שממנו זורמות כל פעולות חיי היומיום – אכילה, שינה, נשימה, הליכה, עבודה, דיבורים, חשיבה וכן הלאה.

זן בודהיזם אינו תיאוריה, רעיון או פיסת ידע. זו לא אמונה, דוגמה או דת; אלא זו חוויה מעשית. איננו יכולים לתפוס את הזן באופן אינטלקטואלי מכיוון שהאינטליגנציה והחכמה האנושית מוגבלים מדי – לתרגל זן פירושו ללמוד את עצמך, לא מתאוריה אלא הלכה למעשה מתוך התבוננות.

זן איננו הוראה מוסרית וכמו שהיא ללא דוגמה, היא אינה דורשת מאדם להאמין בשום דבר. מסלול רוחני אמיתי אינו אומר לאנשים במה להאמין, אלא זה מראה להם כיצד לחשוב או במקרה של זן – מה לא לחשוב.

הזן פשוט מאוד. זה כל כך פשוט, שלמעשה קשה מאוד לתפוס אותו.
שב בשקט, הפסק לזוז ושחרר את מחשבותיך. התמקד רק בישיבה יציבה שלך ובנשימה שלך. שמור על הגב שלך ישר. תן לאגו שלך ולמיינד הלא מודע שלך להתמוסס, להתמזג עם היקום. זה זן.

בקורס לשוב לעצמי נלמד להכיר את דרך הזן שהיא דרך חיים לחיות ברגע. נלמד כלים וטכניקות כיצד להשקיט את התודעה, לפתח יציבות רגשית, וסנטר חזק, נלמד עקרונות אוניברסליים וכיצד ליישם אותם הלכה למעשה בחיי היום יום ובתוך מערכות היחסים שלנו.

דרך הזן נקראת גם דרך האמצע רוב חיינו אנו נוטים לנוע בין שתי קטבים, דרך האמצע היא דרך שלא ניתן ללמוד אותה דרך ספרים או תאוריות, דרך הזן נרכשת ונלמדת מתוכינו, מתפתחת עם הבשלת התרגול ומתוך חקירה והתבוננות פנימה.

שלחו לי הודעה ישירות לוואטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן