לב שלווה | מאמנת ומנחת קבוצות למדיטציה ולימוד בדרך הזן | 054-2203421

שורת פרחי לוטוס לאתר לב שלווה | המרכז למיינדפולנס ומדיטציה בירושלים

מדיטציה בירושלים

מדיטציה בירושלים עם לב שלווה

תרגולי מדיטציה בירושלים

בימי א' | ערב | בין השעות: 18:15-17:00.
בימי ו' | בוקר | בין השעות: 8:00 – 9:15.

מה זה מדיטציה?

על פי התפיסה הבודהיסטית מדיטציה עוסקת בהשקטה ושחרור התודעה.  על ידי אימון ותרגול אנו יכולים להגיע לריכוז וקשב עמוק ולשהות ברגע כפי שהוא, רק להקשיב, ולהתבונן בדברים כפי שהם, ללא פרשנות ביקורת ומשמעויות שאנו לעיתים נותנים לדברים כאשר אנו מודטים יש לנו היזדמנות להתבונן בתודעתינו. לתודעה יש נטייה להאחז במחשבות על ידי תנועה של משיכה ודחייה של אובייקטים, כאשר אנו מתמקדים במרחב שבין המחשבות אנו פחות לכודים בהעדפות שלנו סביב אותם מחשבות  ועם בשלות התרגול אנו לומדים להכיר את תוכן המחשבות את הצורה שלהם לדוגמה תמונות, אסוציאציות, משפטים שחוזרים על עצמם, תפיסות ואמונות מושרשות.

כאשר אנו מתמקדים במרחב שבין המחשבות אנו פחות לכודים בהעדפות סביב אותן מחשבות, בעזרת מודעות אנו לומדים לאמן את התודעה להסתכל בדרך רחבה שאינה נצמדת ואינה נמנעת תודעה  רחבה משמעותה – תודעה שיש בה מקום להכיל הכל, כמו מרחב בחדר שאינו מושפע מי מה שקורה בתוכו או מחוצה לו.

עוד דימוי שעולה לי, החלל העוטף את גופינו הוא חסר גבולות על זמני ואינו מותנה מדיטציה נקראת גם בוננות – תשומת לב והתבוננות. במקום לעסוק בספקולציות ופרשנויות אנו מסכימים להיות עם הדברים ולהתבונן בארעיותם ולהיות במגע גם עם החלקים שאנו נמנעים איתם על ידי כך אנו משחררים התניות, פחדים ובריחה אין סופית מהכרות עם אותם מקומות שדורשים את תשומת ליבינו שוב ושוב.

איך מדיטציה עזרה לי?

עד גיל 40 היו לי הפרעות קשב על בסיס רגשי, זה בא לידי ביטוי בחוסר יכולת להתרכז בדבר אחד, חוסר שקט פנימי, שבה לידי ביטוי בתחושות הגוף ובתודעה קופצנית ממחשבה למחשבה בלימודי האקדמיים לקחתי ריטלין כדי להתרכז בשיעורים ובלימוד למבחנים. 

כשהתחלתי לתרגל בתחילה לא ראיתי את הפרקט שהיה מולי, לא ראיתי את הקיר שהיה מולי, ולעיתים שמעתי את הצלילים, זה היה תהליך של לימוד עבורי, התמדה זה שם המשחק, בכל יום התיישבתי על הכרית לתרגל, הצטרפתי לקבוצת תרגול כדי לפתח את השריר הזה ולאט לאט היו רגעים ודקות שקטות בתודעתי, עם בשלות התרגול יכולתי לחוות יותר שקט ולהתמקד בקריאה לאורך כמה שעות, להקשיב שעות ארוכות בצלילות, לשהות במצבים שבעבר לא הסכמתי בכלל לשהות, יותר שקט בהירות ושמחה נכנסו לחיי, את המתנה הזו אני מעבירה לכל השואפים להכיר את עצמם ולחוות שלווה וחופש שאינו תלוי בנסיבות.

שלחו לי הודעה ישירות לוואטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן